آیت الله اعرافی دام ظله از نمایشگاه دستاوردهای دبیرخانه کنگره علامه میرحامدحسین لکهنوی رحمه الله بازدید نمودند.

0
143

در حاشیه آیین افتتاحیه پژوهشکده آیت الله اعرافی از نمایشگاه احیای آثار علمای لکهنو بازدید نمودند.
در این نمایشگاه که در هنگامه آیین افتتاحیه پژوهشکده امامت برپا شده بود، آثار احیایی، اندیشه شناسی و روش پژوهی اندیشمندان مدرسه کلامی-فقهی لکهنو با محوریت علامه میرحامدحسین رحمه الله به صورت نسخه های نهایی آماده انتشار به نمایش گذاشته شد. آثاری همچون «عمادالاسلام»، «اساس الاصول»، «منتهی الافکار»، «الشهاب الثاقب»، «الصوارم الالهیات»، «ذوالفقار» از آیت الله العظمی مجدد الشریعه سید دلدار علی معروف به علامه غفرانمآب و همچنین مجموعه عظیم «عبقات الانوار» نگاشته علامه میرحامدحسین که تاکنون به صورت کامل و با تصحیح و تحقیق روشمند منتشر نشده اند، در میان آثار به نمایش گذاشته شده بودند.
آیت الله اعرافی ضمن بررسی دقیق برخی از این آثار، این اقدام را عظیم برشمردند و سهم بنیاد بین المللی امامت و حجت الاسلام والمسلمین دکتر سبحانی را در بزرگداشت عالمان شیعه هندوستان ارج نهادند.
مدیر محترم حوزه علمیه پس از شنیدن توضیحات مسئولین دبیرخانه درباره آثار احیا شده و پژوهش های ویژه روش شناسی و اندیشه شناسی انجام شده در دبیرخانه، ضمن تشویق دست اندرکاران و دعا برای توفیق بیشتر ایشان، توصیه ها و دغدغه های خویش را در مورد بزرگداشت اندیشمندان و آثار آن ها بیان فرمودند.
همچنین در این بازدید از سوی ریاست کنگره حجت الاسلام والمسلمین سبحانی تبیین گردید که با توجه به اهمیت و جایگاه و همچنین سطح وسیع اندیشمندان و میراث بی شماری که در مدرسه لکهنو از مرحوم مجدد الشریعه غفران مآب و خاندان تا شاگردان بی واسطه و با واسطه ایشان وجود دارد، بنیاد بین المللی امامت تصمیم به برگزاری دو کنگره در سال جاری و سال آینده برای بزرگداشت علمای این مدرسه گرفته است.

گزارش تصویری:

مقاله قبلیاولین دوره تخصصی آشنایی با علامه میرحامدحسین و کتاب گران‌سنگ عبقات‌الأنوار
مقاله بعدیحجت الاسلام و المسلمین مولانا کلب جواد نقوی، رییس شورای علمای هندوستان، در میان دانش پژوهان دوره عبقات شناسی

دیدگاه :

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

دو × چهار =