برگزاری «دوره عبقات شناسی» در سراسر کشور

حجت الاسلام  روح الله کاظمی در حاشیه برگزاری هفتمین پیش نشست کنگره بین‌المللی بزرگداشت علامه میرحامد حسین (رحمه الله) اعلام کرد که دبیرخانه کنگره نظر به اهمیت و جایگاه کتاب عبقات الانوار، دوره‌های آشنایی با این کتاب را در سراسر کشور برای علاقه‌مندان برگزار می‌نماید.

0
870

دبیرخانه کنگره علامه میرحامد حسین با توجه به اهمیت و جایگاه کتاب عبقات الانوار، دوره‌های آشنایی با این کتاب را در سراسر کشور برای علاقه‌مندان برگزار می نماید. حجت‌الاسلام  روح‌الله کاظمی در حاشیه برگزاری هفتمین پیش نشست کنگره بین‌المللی بزرگداشت علامه میرحامد حسین (رحمه الله) اعلام کرد که دبیرخانه کنگره نظر به اهمیت و جایگاه کتاب عبقات الانوار، دوره‌های آشنایی با این کتاب را در سراسر کشور برای علاقه‌مندان برگزار می نماید. وی در توضیح این خبر افزود: کتاب عبقات الانوار یکی از آثار سترگ عرصه امامت‌پژوهی است که مرحوم علامه میرحامد حسین در آن به شیوه جدال احسن از آموزه‌های مکتب تشیع دفاع نموده و به زیباترین وجه، امامت اهل‌بیت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله را به اثبات رسانیده و شبهات مخالفان را پاسخ داده است.  حجت‌الاسلام کاظمی در تشریح فعالیت‌های دبیرخانه کنگره علامه میرحامد حسین رحمه الله گفت: این دبیرخانه در راستای انجام ماموریت خود و به موازات احیای آثار متعددی از مدرسه کلامی _فقهی لکهنو، گروه‌های پژوهشی را در جهت شناسایی روش علامه میر حامد حسین و محتوای کتاب عبقات الانوار سامان داد و اینک آمادگی دارد با بهره‌گیری از توانمندی علمی پژوهشگران خود این یافته‌ها را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

لازم به ذکر است: هفتمین پیش نشست کنگره بین المللی علامه میرحامد حسین در روز پنجشنبه هجدهم دی ماه در محل سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) قم برگزار شد. امام خمینی کتاب عبقات الانوار را به عنوان «بزرگترین حجت شیعه» نامیده و حوزه‌های علمیه را به احیا و بهره‌برداری از این اثر بزرگ دعوت کردند.

مقاله قبلیانصاف و حکمت ، شدت تتبع، گستردگی منابع و قوت علمی خدشه ناپذیر از ویژگی های علامه میرحامد حسین در تالیف کتاب عبقات الانوار
مقاله بعدیدبیر کنگره بین المللی علامه میرحامد حسین نیشابوری منصوب شد

دیدگاه :

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

دو × 2 =